Jesteś tutaj: Start / Rekrutacja

Rekrutacja

Rekrutacja do Przedszkola  Samorządowego w Woli Batorskiej na  rok szkolny 2017/18

Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2017/2018 odbywa się na zasadach, które zostały określone w ustawie z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe(Dz. U. z 2016 r. poz. 59),.

Uchwała Rady Miejskiej w Niepołomicach Nr XXVII/387/17

Rekrutacja  na rok szkolny 2017/2018 została zakończona

Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola można pobierać w sekretariacie przedszkola, lub ze strony internetowej od 01.03.2017 do 24.03.2017

( nie wymaga się potwierdzenia  zameldowania przez Urząd Meldunkowy )

Wypełnione wnioski wraz z załącznikami ,  należy złożyć w sekretariacie przedszkola od 01.03.2017 do 24  marca 2017 r. w godz. 9:00 – 14:00

Wnioski nie podpisane przez obydwóch rodziców nie będą przyjmowane .

Uwaga :

Kolejność zgłoszeń nie ma znaczenia  w rekrutacji dzieci do przedszkola

Oświadczenia o których mowa we wniosku o przyjęcie dziecka składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań.

Przewodniczący Komisji Rekrutacyjnej może żądać okazania dokumentów potwierdzających okoliczności zawarte w oświadczeniach.

Inne niezbędne dokumenty określają kryteria zamieszczone we wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola  .

Rodzice dzieci, które już uczęszczają do przedszkoli składają deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego.  Deklaracje są do pobrania u wychowawczyń poszczególnych grup.

Komisja kwalifikacyjna przyjmuje dzieci do przedszkola na podstawie ustalonych etapów:

I etap  -   brane są pod uwagę kryteria obowiązkowe   ustalone przez MEN

II etapbrane pod uwagę kryteria dodatkowe ustalone przez  organ prowadzący Przedszkole

Do przedszkola będą przyjmowane dzieci wg najwyższej liczby punktów.

W przypadku równej ilości punktów uzyskanych w drugim etapie postępowania rekrutacyjnego, w pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci korzystające z pełnej oferty przedszkola  - (punktację ustala komisja rekrutacyjna)  umowa z rodzicami/opiekunami prawnymi będzie zawierana zgodnie z deklarowaną we wniosku ilością godzin pobytu dziecka w przedszkolu.

III. Harmonogram rekrutacji

§ 5

01.02. 2017

wywieszanie w przedszkolu oraz na stronie internetowej informacji i dla rodziców o  naborze do przedszkola