Jesteś tutaj: Start / WŁASNA KUCHNIA

WŁASNA KUCHNIA

Wszystkie dzieci w naszym przedszkolu spożywają posiłki wykonane w naszej kuchni.

Kuchnia jest kontrolowana przez Państwową Stację Sanitarno Epidemiologiczną – (Sanepid).

Jadłospisy przedszkola układane są zgodnie z zasadami prawidłowego żywienia.

Rodzice codziennie mają wgląd do aktualnego jadłospisu znajdującego się na tablicy w holu głównym.

Posiłki spożywane przez dzieci  są przygotowywane ze zdrowych produktów  najlepszej jakości.

Wprowadzamy kasze: jaglana, owsiana, jęczmienna , produkty  z mleka koziego.

Nie podajemy słodyczy, staramy się ograniczać cukier.  Do posiłków  dodajemy  miód, orzechy, migdały, pestki dyni i słonecznika, potrawy przyprawiamy ziołami.

Podajemy chleb razowy lub z ziarnami  oraz ciasta domowego wypieku .

Nigdy nie brakuje u nas  warzyw  i owoców sezonowych .

Z białka zwierzęcego podajemy drób,cielęcina, wołowina, wieprzowina  i ryby.

Podajemy wędliny wysokiej jakości.

Do picia dzieci dostają  wodę , sok z wyciskanych owoców, kompot owocowy, herbaty owocowe słodzone miodem, kawę zbożową i naturalne kakao.

Staramy się  nie podawać dzieciom potraw czy produktów, które zawierają wzmacniacze smaku czy konserwanty jak również napojów wysokosłodzonych. Staramy wprowadzać jogurty naturane własnoręcznie wykonywane.

Podczas posiłku wychowawcy dbają o przekazanie i utrwalenie zasad właściwego zachowania przy stole, umiejętności posługiwania się sztućcami . Zachęcają i namawiają do spróbowania nowych potraw, ale nie zmuszają  do jedzenia.

Dzieci uczą się jeść samodzielnie, te które potrzebują jeszcze pomocy, są wspierane przez nauczyciela.

W grupie dzieci uczą się wzajemnie od siebie i od nauczyciela, który jest przykładem dla nich. Starsze dzieci pełnią dyżury , pomagają przy nakrywaniu do posiłków oraz sprzątaniu po nich.

Ważna dla nas jest atmosfera i nastrój  taki aby dzieci mogły posmakować co jedzą. Uwzględniamy również indywidualne potrzeby żywieniowe dzieci  z alergiami.

Nasze przedszkole zapewnia odpowiednio zbilansowane posiłki zawierające najwyższe wartości odżywczei energetyczne. Chętnie korzystamy z przepisów i rad rodziców.

Stawiamy nie na ilość ale na jakość.

OPŁATY ZA WYŻYWIENIE

Stawka żywnościowa wynosi 9 zł dziennie i zawiera:

I śniadanie 2,00 zł

II śniadanie owoce

obiad 5,00 zł

podwieczorek 2,00 zł

Rodzic może ustalić posiłki, z których dziecko będzie korzystało.

Za żywienie i obecność dziecka opłata jest naliczana za miesiąc do kazdego 10.

Nieobecności i opłata za posiłek są odbijane w następnym miesiącu Istnieje również możliwość zapisu dziecka bez żywienia. minimum programowe od godz.8:00 do 13:00

Nr Konta na które nalezy wpłacać należność za przedszkole

Podobny obraz